RWR89S2321FSB12
Mfr.Part #
RWR89S2321FSB12
Description
RES 2.32K OHM 3W 1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
3W
Wirewound
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
3W
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Width :
4.75mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
2.32kOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Diameter :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR89S2321FSB12
Vishay / Dale RWR89S2321FSB12
Through Hole 2.32kOhms, 3W, Wirewound,