RWR89S2320FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S2320FRRSL
Description
RES 232 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
232Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR89S2320FRRSL
Vishay / Dale RWR89S2320FRRSL
232Ohms, 3W, Wirewound,