RWR89S22R6FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S22R6FRBSL
Description
RES 22.6 OHM 3W 1% WW AXIAL
Width :
4.75mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Resistance :
22.6Ohms
Lead Length :
38.1mm
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR89S22R6FRBSL
Vishay / Dale RWR89S22R6FRBSL
22.6Ohms, 3W, Wirewound,