RWR89S22R1BSBSL
Mfr.Part #
RWR89S22R1BSBSL
Description
RES 22.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±0.1%
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
22.1Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Length :
14.224mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR89S22R1BSBSL
Vishay / Dale RWR89S22R1BSBSL
22.1Ohms, 3W, Wirewound,