RWR89S2200FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S2200FSRSL
Description
RES 220 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Resistance :
220Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
Published :
Length :
14.224mm
Datasheets
RWR89S2200FSRSL
Vishay / Dale RWR89S2200FSRSL
220Ohms, 3W, Wirewound,