RWR89S1691FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S1691FRRSL
Description
RES 1.69K OHM 3W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
1.69kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Lead Length :
38.1mm
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
4.75mm
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
Length :
14.224mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Datasheets
RWR89S1691FRRSL
Vishay / Dale RWR89S1691FRRSL
1.69kOhms, 3W, Wirewound,