RWR89S15R4FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S15R4FRRSL
Description
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Resistance :
15.4Ohms
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
3W
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Width :
4.75mm
Power (Watts) :
3W
Published :
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR89S15R4FRRSL
Vishay / Dale RWR89S15R4FRRSL
15.4Ohms, 3W, Wirewound,