RWR89S1470FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S1470FRRSL
Description
RES 147 OHM 3W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
147Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Width :
4.75mm
Max Power Dissipation :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.224mm
Datasheets
RWR89S1470FRRSL
Vishay / Dale RWR89S1470FRRSL
147Ohms, 3W, Wirewound,