RWR89S1400FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S1400FRBSL
Description
RES 140 OHM 3W 1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Width :
4.75mm
Resistance :
140Ohms
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR89S1400FRBSL
Vishay / Dale RWR89S1400FRBSL
140Ohms, 3W, Wirewound,