RWR89S1300BRBSL
Mfr.Part #
RWR89S1300BRBSL
Description
RES 130 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
4.75mm
Resistance :
130Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Supplier Device Package :
Published :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR89S1300BRBSL
Vishay / Dale RWR89S1300BRBSL
130Ohms, 3W, Wirewound,