RWR89S1210FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S1210FRBSL
Description
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
121Ohms
Package / Case :
Width :
4.75mm
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR89S1210FRBSL
Vishay / Dale RWR89S1210FRBSL
121Ohms, 3W, Wirewound,