RWR89S1200FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S1200FSRSL
Description
RES 120 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Published :
Power Rating :
3W
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
14.224mm
Resistance :
120Ohms
Datasheets
RWR89S1200FSRSL
Vishay / Dale RWR89S1200FSRSL
120Ohms, 3W, Wirewound,