RWR89S1050FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S1050FSRSL
Description
RES 105 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
3W
Feature :
Military, Moisture Resistant
Resistance :
105Ohms
Tolerance :
±1%
Published :
Power Rating :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Width :
4.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR89S1050FSRSL
Vishay / Dale RWR89S1050FSRSL
105Ohms, 3W, Wirewound,