RWR89NR221FRBSL
Mfr.Part #
RWR89NR221FRBSL
Description
RES 0.221 OHM 3W 1% WW AXIAL
Width :
4.75mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±1%
Resistance :
221mOhms
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
3W
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR89NR221FRBSL
Vishay / Dale RWR89NR221FRBSL
221mOhms, 3W, Wirewound,