RWR89N93R1FRB12
Mfr.Part #
RWR89N93R1FRB12
Description
RES 93.1 OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
14.224mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Width :
4.75mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Resistance :
93.1Ohms
Wirewound
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Datasheets
RWR89N93R1FRB12
Vishay / Dale RWR89N93R1FRB12
Through Hole 93.1Ohms, 3W, Wirewound,