RWR89N7100FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N7100FRBSL
Description
RES 710 OHM 3W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
4.75mm
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
710Ohms
Packaging :
Bulk
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RWR89N7100FRBSL
Vishay / Dale RWR89N7100FRBSL
710Ohms, 3W, Wirewound,