RWR89N6190FSRSL
Mfr.Part #
RWR89N6190FSRSL
Description
RES 619 OHM 1% 3W AXIAL
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Power Rating :
3W
Length :
14.224mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Resistance :
619Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR89N6190FSRSL
Vishay / Dale RWR89N6190FSRSL
619Ohms, 3W, Wirewound,