RWR89N6190FRB12
Mfr.Part #
RWR89N6190FRB12
Description
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
619Ohms
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
4.75mm
Published :
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR89N6190FRB12
Vishay / Dale RWR89N6190FRB12
619Ohms, 3W, Wirewound,