RWR89N49R9FRRSL
Mfr.Part #
RWR89N49R9FRRSL
Description
RES 49.9 OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.224mm
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
49.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR89N49R9FRRSL
Vishay / Dale RWR89N49R9FRRSL
49.9Ohms, 3W, Wirewound,