RWR89N48R1BSBSL
Mfr.Part #
RWR89N48R1BSBSL
Description
RES 48.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Length :
14.224mm
Resistance :
48.1Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.75mm
Power Rating :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Datasheets
RWR89N48R1BSBSL
Vishay / Dale RWR89N48R1BSBSL
48.1Ohms, 3W, Wirewound,