RWR89N4640FRRSL
Mfr.Part #
RWR89N4640FRRSL
Description
RES 464 OHM 3W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
464Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Length :
14.224mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR89N4640FRRSL
Vishay / Dale RWR89N4640FRRSL
464Ohms, 3W, Wirewound,