RWR89N3750FSBSL
Mfr.Part #
RWR89N3750FSBSL
Description
RES 375 OHM 3W 1% WW AXIAL
Resistance :
375Ohms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.224mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Published :
Datasheets
RWR89N3750FSBSL
Vishay / Dale RWR89N3750FSBSL
375Ohms, 3W, Wirewound,