RWR89N3650FRRSL
Mfr.Part #
RWR89N3650FRRSL
Description
RES 365 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
365Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR89N3650FRRSL
Vishay / Dale RWR89N3650FRRSL
365Ohms, 3W, Wirewound,