RWR89N34R4BSBSL
Mfr.Part #
RWR89N34R4BSBSL
Description
RES 34.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Resistance :
34.4Ohms
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Length :
14.224mm
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR89N34R4BSBSL
Vishay / Dale RWR89N34R4BSBSL
34.4Ohms, 3W, Wirewound,