RWR89N30R9FSBSL
Mfr.Part #
RWR89N30R9FSBSL
Description
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Resistance :
30.9Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.224mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR89N30R9FSBSL
Vishay / Dale RWR89N30R9FSBSL
30.9Ohms, 3W, Wirewound,