RWR89N3010FPRSL
Mfr.Part #
RWR89N3010FPRSL
Description
RES 301 OHM 3W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
301Ohms
Datasheets
RWR89N3010FPRSL
Vishay / Dale RWR89N3010FPRSL
301Ohms, 3W, Wirewound,