RWR89N2R80BRBSL
Mfr.Part #
RWR89N2R80BRBSL
Description
RES 2.8 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Resistance :
2.8Ohms
Width :
4.75mm
Package / Case :
Power (Watts) :
3W
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.224mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR89N2R80BRBSL
Vishay / Dale RWR89N2R80BRBSL
2.8Ohms, 3W, Wirewound,