RWR89N2R67FSRSL
Mfr.Part #
RWR89N2R67FSRSL
Description
RES 2.67 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
2.67Ohms
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
3W
Length :
14.224mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Width :
4.75mm
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89N2R67FSRSL
Vishay / Dale RWR89N2R67FSRSL
2.67Ohms, 3W, Wirewound,