RWR89N2R37FRRSL
Mfr.Part #
RWR89N2R37FRRSL
Description
RES 2.37 OHM 3W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Length :
14.224mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
2.37Ohms
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR89N2R37FRRSL
Vishay / Dale RWR89N2R37FRRSL
2.37Ohms, 3W, Wirewound,