RWR89N24R9FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N24R9FRBSL
Description
RES 24.9 OHM 1% 3W AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
24.9Ohms
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR89N24R9FRBSL
Vishay / Dale RWR89N24R9FRBSL
24.9Ohms, 3W, Wirewound,