RWR89N18R7FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N18R7FRBSL
Description
RES 18.7 OHM 3W 1% WW AXIAL
Resistance :
18.7Ohms
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89N18R7FRBSL
Vishay / Dale RWR89N18R7FRBSL
18.7Ohms, 3W, Wirewound,