RWR89N1870FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N1870FRBSL
Description
RES 187 OHM 3W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
14.224mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
3W
Resistance :
187Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR89N1870FRBSL
Vishay / Dale RWR89N1870FRBSL
187Ohms, 3W, Wirewound,