RWR89N15R0FSBSL
Mfr.Part #
RWR89N15R0FSBSL
Description
RES 15 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
4.75mm
Resistance :
15Ohms
Termination :
Tolerance :
±1%
Width :
4.75mm
Power Rating :
3W
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Length :
14.224mm
Datasheets
RWR89N15R0FSBSL
Vishay / Dale RWR89N15R0FSBSL
Through Hole 15Ohms, 3W, Wirewound,