RWR89N1300FRRSL
Mfr.Part #
RWR89N1300FRRSL
Description
RES 130 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
3W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Published :
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Supplier Device Package :
Width :
4.75mm
Resistance :
130Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR89N1300FRRSL
Vishay / Dale RWR89N1300FRRSL
130Ohms, 3W, Wirewound,