RWR89N1300FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N1300FRBSL
Description
RES 130 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Number of Terminations :
2
Published :
Width :
4.75mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Resistance :
130Ohms
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
3W
Datasheets
RWR89N1300FRBSL
Vishay / Dale RWR89N1300FRBSL
130Ohms, 3W, Wirewound,