RWR84SR953DRRSL
Mfr.Part #
RWR84SR953DRRSL
Description
RES 0.953 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
7.92mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
7W
Resistance :
953mOhms
Max Power Dissipation :
7W
Published :
Power Rating :
7W
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR84SR953DRRSL
Vishay / Dale RWR84SR953DRRSL
953mOhms, 7W, Wirewound,