RWR84SR845FSB12
Mfr.Part #
RWR84SR845FSB12
Description
RES 0.845 OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
7W
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
7W
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
845mOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
7W
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR84SR845FSB12
Vishay / Dale RWR84SR845FSB12
Through Hole 845mOhms, 7W, Wirewound,