RWR84SR324FRB12
Mfr.Part #
RWR84SR324FRB12
Description
RES 0.324 OHM 7W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
7.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Diameter :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.23mm
Resistance :
324mOhms
Termination :
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84SR324FRB12
Vishay / Dale RWR84SR324FRB12
Through Hole 324mOhms, 7W, Wirewound,