RWR84SR221FRRSL
Mfr.Part #
RWR84SR221FRRSL
Description
RES 0.221 OHM 7W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
221mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Package / Case :
Max Power Dissipation :
7W
Datasheets
RWR84SR221FRRSL
Vishay / Dale RWR84SR221FRRSL
221mOhms, 7W, Wirewound,