RWR84SR182FRBSL
Mfr.Part #
RWR84SR182FRBSL
Description
RES 0.182 OHM 7W 1% WW AXIAL
Power Rating :
7W
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
182mOhms
Length :
22.225mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84SR182FRBSL
Vishay / Dale RWR84SR182FRBSL
182mOhms, 7W, Wirewound,