RWR84SR150FRRSL
Mfr.Part #
RWR84SR150FRRSL
Description
RES 0.15 OHM 7W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
150mOhms
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
7W
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR84SR150FRRSL
Vishay / Dale RWR84SR150FRRSL
150mOhms, 7W, Wirewound,