RWR84SR121FSRSL
Mfr.Part #
RWR84SR121FSRSL
Description
RES 0.121 OHM 7W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
7W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
121mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
7.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
7W
Power (Watts) :
7W
Length :
22.225mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR84SR121FSRSL
Vishay / Dale RWR84SR121FSRSL
121mOhms, 7W, Wirewound,