RWR84S9R50DRRSL
Mfr.Part #
RWR84S9R50DRRSL
Description
RES 9.5 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
9.5Ohms
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S9R50DRRSL
Vishay / Dale RWR84S9R50DRRSL
9.5Ohms, 7W, Wirewound,