RWR84S9R31FRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR84S9R31FRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 9.31 OHM 7W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
7W
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Wirewound
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
7W
Length :
22.225mm
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Resistance :
9.31Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR84S9R31FRBSL
Vishay / Dale RWR84S9R31FRBSL
9.31Ohms, 7W, Wirewound,