RWR84S95R3FSBSL
Mfr.Part #
RWR84S95R3FSBSL
Description
RES 95.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
95.3Ohms
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR84S95R3FSBSL
Vishay / Dale RWR84S95R3FSBSL
95.3Ohms, 7W, Wirewound,