RWR84S89R2BSRSL
Mfr.Part #
RWR84S89R2BSRSL
Description
RES 89.2 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Resistance :
89.2Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84S89R2BSRSL
Vishay / Dale RWR84S89R2BSRSL
89.2Ohms, 7W, Wirewound,