RWR84S7R50FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S7R50FSRSL
Description
RES 7.5 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
7.5Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84S7R50FSRSL
Vishay / Dale RWR84S7R50FSRSL
7.5Ohms, 7W, Wirewound,