RWR84S75R0FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S75R0FRBSL
Description
RES 75 OHM 7W 1% WW AXIAL
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
75Ohms
Max Power Dissipation :
7W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR84S75R0FRBSL
Vishay / Dale RWR84S75R0FRBSL
75Ohms, 7W, Wirewound,