RWR84S6R49FSBSL
Mfr.Part #
RWR84S6R49FSBSL
Description
RES 6.49 OHM 7W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
6.49Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.225mm
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S6R49FSBSL
Vishay / Dale RWR84S6R49FSBSL
6.49Ohms, 7W, Wirewound,