RWR84S6811FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S6811FRBSL
Description
RES 6.81K OHM 7W 1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Resistance :
6.81kOhms
Datasheets
RWR84S6811FRBSL
Vishay / Dale RWR84S6811FRBSL
6.81kOhms, 7W, Wirewound,